Podmenu:

Křesťanská akademie

Další informace o České křesťanské akademii na webu: http://www.krestanskaakademie.cz/

Aktuální program

čtvrtek 20.9.2018 již od 18:00 – Mgr. Jiří JUST, Th.D.: Historická Jednnota bratrská v exilu
Jiří Just je historik se zaměřením na náboženské dějiny zemí Koruny české v období raného novověku. Pracuje na Historickém ústavu ČSAV a zabývá se dějinami české reformace, zejména Jednoty bratrské a její knižní kuturou.

Středa 24.10.2018 – Daniel HŮLE: Dluhy, exekuce, problém nás všech (O byznysu s chudobou, o hledání řešení.)
Daniel HŮLE pracuje v oboru demografie a sociologie. V letech 1996 až 2002 se podílel na řízení romského komunitního centra na Praze 5, od roku 2002 pracuje jako TSP s romskou mládeží. 2003 až 2005 zaměstnán jako vychovatel v diagnostickém ústavu. V současné době vede Program pracovního poradenství v organizaci Člověk v tísni o.p.s..

Neděle 28.10.2018 – vernisáž výstavy: Akademický malíř František SEGERT – Portréty významných osobností
ČKA pořádá výstavu jako spoluorganizátor u příležitosti 100. výročí republiky spolu s Muzeem Mladoboleslavska a se Spolkem přátel umění Ml. Boleslav.

Úterý 4.12.2018 - Libor PRUDKÝ, Ing., Phd.: Co dál se společností, v níž žijeme
Co všechno se mění a jak? Zdroje neporozumění a nepochopení. opuštěné cesty k řešení, možnosti a výzvy aneb kudy k přežití. Cesty k otevřené společnosti.
Libor Prudký je sociolog, působí na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze a v Centru sociálních a ekonomických strategií při Fakultě sociálních věd UK. Je autorem řady monografií, zvláště na téma hodnot a na téma bezdomovství. Publikuje i drobné studie a eseje, např. v deníku Referendum, v Britských listech, v Českém rozhlasu plus, atd.

Čtvrtek 10.1.2019 -Samíra SIBAI: Život v Sýrii před válkou a během války
Samíra je lékařka syrsko-českého původu. Většinu života prožila v Sýrii, v městě Homs. Její rodina se do ČR vrátila v roce 2012, když syrský režim začal Homs bombardovat. Svými přednáškami se snaží šířit povědomí o syrském konfliktu.

Úterý 12.2.2019 již od 18:00! - Jiří PADEVĚT: Průvodce protektorátní Prahou
J. Padevět je český spisovatel, knihkupec a nakladatel. V r. 2014 získal cenu Magnesia Litera za knihu Průvodce protektorátní Prahou. Za stejnou publikaci obdrželi i ocenění Slovník roku 2013.

Úterý 5.3.2019 - doc. Tomáš PETRÁČEK: Rozdělená společnost, rozdělená církev.

Pravidelné místo a čas konání: ve sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15 v Ml. Boleslavi vždy v 19:00 h.

Místní skupina v Mladé Boleslavi

Místní skupina v Mladé Boleslavi byla založena v r. 1994.
Kontakt: Miroslav Jirounek
tel.: 724 036 963, e-mail: jirounek@essentials.cz

Přehled již uskutečněných akcí

V přiložených souborech vidíte celou historii místní skupiny.

Ke stažení: ka-history-5.pdf, 670 kB; ka_20_let.pdf, 398 kB

Ty jsi můj syn. (Žid 5,5)