Hlavní menu:


32. neděle v liturgickém mezidoí

07.11.2009, autor: Škoda K., kategorie: Duchovní

1. Dnes slavíme 32. neděli v liturgickém mezidobí.

2. V týdnu budeme slavit tyto památky a svátky:
Pondělí: Svátek Posvěcení lateránské baziliky
Úterý: Památka sv. Lva Velikého, papeže a učitele církve
Středa: Památka sv. Martina, biskupa
Čtvrtek: Památka sv. Josafata, biskupa a mučedníka
Pátek: Památka sv. Anežky České, panny

3. Příští neděli budeme slavit 33. neděli v liturgickém mezidobí.

Do 8. listopadu (neděle) je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštívíme-li hřbitov a pomodlíme se tam třeba v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

4. Sbírka z minulé neděle vynesla 10 413,- Kč.

5. Křesťanská akademie Vás zve na přednášku PhDr. Jana Stříbrného s názvem Křesťané v čes. zemích mezi rezistencí a kolaborací. Uskuteční se modlitebně evangelické církve v Husově ulici ve středu 11. listopadu v 19:00 hod. Další informace je možné nalézt na plakátku.

6. Tento čtvrtek se bude na faře od 19:00 hod. konat další zamyšlení nad biblickými texty (biblická hodina).

7. Další číslo farního občasníku vyjde na Slavnost Ježíše Krista Krále, tj. 22. listopadu. Své příspěvky můžete zasílat na elektronickou poštou na adresu obcasnik@seznam.cz, nebo jej odevzdat na faře či v sakristii. Uzávěrka pro příspěvky je tento pátek v 12:00 hod..

8. Mateřské centrum Vás zve na Svatomartinský lampionový průvod. Bude se konat tuto sobotu 14. 11. Začátek od 16. hod. na parkovišti u restaurace Koliba. Děti se mohou těšit na úkoly, cestu lesem i odměny. Vstupné 30,- Kč. Rodina s více dětmi 50,- Kč.

9. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, finanční, věcné a květinové dary.

Přejeme vám všem radostnou, pokojnou a požehnanou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: Ohlášky z 32. neděle v liturgickém mezidobí, 113 kB


Biblický citát na dnešní den
Náš Bůh nám dopřál, že se naše oči rozjasnily. (Ezd 9,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |