Hlavní menu:


Bez hranic. Umění v Krušnohoří mezi gotikou a renesancí

12.03.2016, autor: M. Mareš, foto P. Friedl + V. Mareš, kategorie: Fotogalerie
Bez hranic. Umění v Krušnohoří mezi gotikou a renesancí
Umělecké skvosty naší diecéze - fotoseriál z výstavy ve Valdštejnské jízdárně

V sobotu 5.3. jsme se v Praze mohli zúčastnit komentované prohlídky výstavy uměleckých skvostů Krušnohoří. Oltáře, sochy, obrazy tvořené českými mistry, ale i Dürer a Cranach, vše vzniklo zhmotněním vanutí Ducha svatého. Potěšilo nás i vystavení Kladyánovy mapy Čech - viz Boleslaw (uprostřed mezi Praha a Turnow) ve fotogalerii. Výpravný katalog z výstavy je k dispozici na faře.

Fotogalerie je zde.


Biblický citát na dnešní den
Kdo ke mně přijde, toho neodmítnu. (J 6,35)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |