Hlavní menu:


Diecézní setkání mládeže

30.03.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Mládež
Litoměřice 30. - 31.3.2012

Tradiční předkvětnonedělní setkání mladých lidí i nejstarších školáků se uskuteční v Litoměřicích. Nebude chybět setkání s otcem biskupem, mše sv., koncert křesťanské kapely Križiaci i různé pozvánky pro mladé. Hlavními hosty budou P. Paul Mutume a MUDr. Veronika Jakubčiaková: budou mluvit o prožívání radosti v Ugandě. Určitě nebude chybět audiovizuální zpracování poselství svatého otce mladým.

Jinak je celá akce velkou příležitostí setkání mladých mezi sebou. "Víme, že mezi nevěřícími nejsme sami" - to pociťují hlavně mladí lidé z odlehlých končin diecéze, jejichž možnosti setkání jsou (např. oproti naší farnosti) značně omezené. Zároveň také mladí mohou využít duchovní posily, která se během setkání nabízí: načerpat mohou z vlastního programu, upevnit víru setkáním s druhými, ale samozřejmě také možností přistoupit ke svátosti smíření a duchovním rozhovorům.

Na přípravě a průběhu setkání se kromě animátorů a Diecézního centra pro mládež s občanským sdružením Matěj podílí diecézní kapela VíBůh (tvořená z části mladoboleslavskými vysokoškoláky). V pátek se pomodlíme v rámci setkání netradiční křížovou cestu, kterou sestavili a povedou mladoboleslavští středoškoláci.

Celé setkání je neseno v duchu letošního motta z listu Filipanům: "Radujte se stále v Pánu, opakuji: Radujte se!". Během setkání by mladí lidé měli alespoň trochu nahlédnout, co to doopravdy znamená.


Biblický citát na dnešní den
Býváme bezradní, ale ne zoufalí. (2 Kor 4,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |