Hlavní menu:


Je třeba odejmout podporu těm, kdo osnují plány nenávisti a násilí

24.04.2016, autor: M. Mareš, kategorie: Od našich pastýřů
Promluva papeže Františka na ostrově Lesbos

Papež František 16.4. promluvil k uprchlické krizi Je třeba odejmout podporu těm, kdo osnují plány nenávisti a násilí .

Z projevu alespoň několik vět: Především je třeba vytvářet pokoj tam, kam válka přinesla zkázu a smrt, a zabránit, aby se tato rakovina šířila dál. Proto je třeba rozhodně se postavit proti šíření zbraní, proti obchodu se zbraněmi a s ním často spojenými, skrytými pletichami. Je třeba odejmout podporu těm, kdo osnují plány nenávisti a násilí. Je však třeba neúnavně prosazovat spolupráci mezi zeměmi, mezinárodními organizacemi a humanitárními institucemi; neizolovat, ale podporovat ty, kdo této krizi čelí. V tomto smyslu chci popřát úspěch prvnímu světovému humanitárnímu summitu, který se bude konat v Istanbulu příští měsíc.


Biblický citát na dnešní den
Přijměte Ducha svatého! (J 20,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |