Hlavní menu:


Korupce a my

21.12.2010, autor: M. Mareš, kategorie: Duchovní
Svědectví přítele L. Michálka + "JAK TO VIDÍ" T. Halík

Žijeme nebo přežíváme? Zamyšlení J. Zdráhala v článku nad osobní rolí každého křesťana v dnešním světě - viz link níže na článek "Korupce a my".
J. Zdráhal je přítelem L. Michálka, oba jsou členové stejného evangelického sboru.

Dne 22.12. T. Halík v 8.30 v rozhovoru "Jak to vidí" na rozhlasové stanici ČRo 2 pojmenoval pozadí korupce i politickou situaci pravými jmény a vyslovil nadějné - zlo má v sobě sebezáhubný mechanismus. Ti lidé, kteří propadnou zlu, ztratí sebekontrolu. Přestají mít smysl pro to, kdy se mají zabrzdit. Dříve nebo později udělají osudovou chybu. Proti atmosféře bezuzdnosti je třeba postavit jiného ducha.

Celý rozhovor s T. Halíkem si můžete poslechnout - viz www.rozhlas.cz, sekce AUDIO ARCHIV, nebo přečíst (stačí zadat na hlavní straně rozhlasového webu do vyhledávače vpravo nahoře "Jak to vidí T. Halík").

» Přejít na článek Korupce a my na webu cs.christiantoday.com.

Biblický citát na dnešní den
Náš Bůh nám dopřál, že se naše oči rozjasnily. (Ezd 9,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |