Hlavní menu:


Lidé se sešli na pouť do Strenic

29.08.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Pouť
Kostel sv. Bartoloměje ve Strenicích ještě před tím, než byl zaplněn místními i poutníky

V sobotu 24.8. se konala v kostele sv. Bartoloměje poutní mše sv. Letos o to slavnější, že svátek sv. Bartoloměje vyšel podle církevního kalendáře právě na tuto sobotu. Hodinu přede mší sv. se necelých 30 obyvatel Strenic sešlo v kostele, aby si vyslechli fundovanou ale zároveň zajímavou přednášku o místním kostele, zvláště jeho historii. Po ní bylo možné se na krátkou chvíli zaposlouchat do krásy zvuku místních varhan. O několik momentů později začala poutní mše sv., na kterou kromě místních přišlo i několik poutníků. Lavice byly téměř zaplněny a tak se kostelem během mše sv. rozléhal silnější zpěv, než na jaký jsou zdejší zdi kostela zvyklé. Po závěrečném požehnání se někteří ještě sešli na bývalé farní zahradě k malému občerstvení, kam nás pozval pan Vinař, v jehož režii byla i historická přednáška o kostele. Tímto mu za vše děkujeme. Snad se nám podaří pouť příští rok připravit podobným srdečným způsobem jako letos.


Biblický citát na dnešní den
Náš Bůh nám dopřál, že se naše oči rozjasnily. (Ezd 9,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |