Hlavní menu:


Modlitba před připojením k internetu

18.02.2009, autor: Jiří Vosáhlo, kategorie: Duchovní

Ti, kteří s internetem přichází pravidelně do kontaktu, vědí, že kromě dobrých a užitečných věcí, může v mnohém – při špatném zacházení – i velmi uškodit. Proto je potřebná zodpovědnost. Abychom při používání internetu 'nešlápli vedle', je dobré si tuto zodpovědnost uvědomovat, vzbuzovat ji a vyprošovat od Pána Boha.
Tato modlitba hledá přímluvu a ochranu sv. Izidora ze Sevilly (530-636) při připojení na internetu. Byla zřejmě sestavena ve španělské Barceloně v institutu Observation Service for Internet (neznám pro něj správný český název), který navrhl sv. Izidora jako svatého patrona internetu. Tento instut chápe sv. Izidora jako logickou volbu, protože on je autorem Etymologie, což jest druh slovníku nebo databáze.

Ke stažení: txt_Or_ante_colligationem.doc, 33 kB


Biblický citát na dnešní den
Náš Bůh nám dopřál, že se naše oči rozjasnily. (Ezd 9,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |