Hlavní menu:


Mše svatá ke cti sv. Havlu

01.11.2010, autor: Foto A. Spišák, text J. Vosáhlo, kategorie: Fotogalerie
Po mnoha desetiletích opět v kostele sv. Havla

Kostel byl původně hřbitovní a byl postaven na místě hřbitova, založeném v roce 1539. V polovině 16. století byl sklenut a v 18. století byl přestavěn do barokní podoby. V tomto kostele se konala poslední mše svatá někdy v padesátých letech minulého století. Po té, co byl kostel i s přilehlým bývalým hřbitovem v 60. letech silně zdevastován, bylo nutno řešit opravu. Dle dohody s naší farností je již 13 let kostel za symbolické nájemné pronajat Českobratrské církvi evangelické, která se ujala potřebných oprav (1997 střecha, 1998 fasáda a 2000 interiér).
Fotogalerie je zde.


Biblický citát na dnešní den
Ovocem Božího Ducha je láska, radost. (Ga 5,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |