Hlavní menu:


Na videonávštěvě u přátel

20.01.2013, autor: M. Mareš, kategorie: Stalo se
Na videonávštěvě u přátel
Bohoslužba z německého Wolfsburgu v televizním přenosu

Prelát H. Günther, který v létě se svým týmem navštívil naši farnost, sloužil dnes mši svatou před televizními kamerami. V promluvě zmínil dlouholetý charitní projekt, který zajistil v nejchudší oblasti Brazílie to základní – vodu. V této oblasti, kde až 8 měsíců v roce nezaprší, bylo díky štědrosti německých dárců instalováno již přes tisíc čerpadel. Každé místo, kde je tento zdroj vody, je obrovským požehnáním pro celou vesnici. Muži již nemusí za prací do velkoměst – přímo v místě se daří pěstování zeleniny i ovoce. Děti nemusí trávit dlouhé hodiny donáškou vody – mohou být ve škole. V promluvě bylo toto srovnáno s proměnou vody ve víno na svatbě. Z prostředků charitní organizace MISEREOR je nyní zajištěna voda ze studní, což umožnilo nejen uspokojit žízeň, ale proměnilo zásadním způsobem život vesničanů.
Na závěr televizního přenosu za laiky duchovně promluvil předseda farní rady H. Scholz o tom, že Ježíš i dnes dokáže proměňovat naše životy tak, abychom účinnou láskou přinášeli radost a ovoce dobré.
Bohoslužbu můžete navštívit v televizním záznamu:

» Přejít na článek Na videonávštěvě u přátel na webu www.gottesdienste.zdf.de.

Biblický citát na dnešní den
Do domu Hospodinova půjdeme s radostí. (Ž 122,1)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |