Hlavní menu:


Pouť do Vince

09.12.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Pouť
Pouť do Vince
Vinec: patrocinium sv. Mikuláše

Vyhlášené pouti do Vineckého kostelíku sv. Mikuláše se zúčastnilo asi 20 věřících, z toho 5 místních. Někteří se nebáli ani zimy ani sněhu a tak vyrazili podle plánu pěšky z fary z Mladé Boleslavi. Celkem nás šlo 7. Ostatní z Boleslavi i Nepřevázky doputovali osobními auty.
Jedinečná atmosféra dodala celé poutní mši svaté nezapomenutelný ráz: adventní písně, které zazněly při svitu svíček, vyjadřovaly radost z prožívaného období i zároveň z nevšedního kouzla staletého románského kostelíku. Boží slovo tohoto dne přitom připomnělo rozhodnost a úsilí, které nesmí věřícím chybět, aby dobře prožili advent. Na závěr byli všichni občerstveni z nečekaného sladkého občerstvení - jak jinak při slavnosti světce, který je znám svou štědrostí?
Někteří pak ještě zakončili pěší pouť krátkým setkáním na faře.


Biblický citát na dnešní den
Náš Bůh nám dopřál, že se naše oči rozjasnily. (Ezd 9,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |