Pozvání na pouť důvěry

24.11.2014, autor: M. Mareš, kategorie: Pozvánky
Pozvání na pouť důvěry
Zrcadlo ochoty přijmout hosty

Již 37 let vždy na přelomu roku organizuje komunita bratří z Taizé Pouť důvěry na zemi.

Letos je v Praze očekáváno cca 20 000 mladých poutníků. Kdyby přijeli hosté zítra, většina by spala pod mostem.

Protože přihlášená pražská kapacita ubytování v rodinách a školách nestačí, bylo osloveno i naše město.

Lze si samozřejmě najít mnoho důvodů, proč hosty do svého příbytku nepřijmout. Nebo si uvědomit, že bohatým je ten, kdo dává. Tím, že nabídne 4x přenocování (i holá zem pro noc na karimatce ve spacáku stačí), 4x snídani a třeba i novoroční oběd. Znamená to ale darovat svůj čas bližnímu.

Aktuální mezistav přihlášených rodinných ubytovatelů z našeho města naplní kapacitu cca jednoho autobusu. Naplnění druhého autobusu je výzvou vám, kteří čtete tyto řádky.

Dne 17.10. na faře představily dvě dobrovolnice (Němka a Polka) letošní pražské setkání a roli naší farnosti. Promítly nám krátkou videopozvánku.
Návštěvníky přiveze 29.12. speciální autobus z Prahy. Po příjmu na faře budou návštěvníci směrováni do rodin, kde se ubytují, večerní program již budou mít v Praze. Ve dnech 30. a 31. se v 8:30 sejdou na modlitební setkání v našem kostele, následně se budou sdílet v několika skupinkách. Autobusem potom pojedou do Prahy. Dne 1. ledna se mladí zúčastní naší dopolední bohoslužby, následně budou obědvat v rodinách. Odpolední a večerní program mají v Praze. Setkání skončí 2.1. ranní modlitbou v našem kostele.

Zvažte tedy prosím, zda nemůžete nabídnout noclehy, nebo alespoň pozvání na oběd dne 1.1.

V příloze scan0001 je základní informace o programu.

Předchozí informace včetně přihlašovacích detailů: zde

Jak se Taizé dostalo do Prahy: Taizé v Česku zakotvilo pomocí A. Kocába a manželů Kaplanových

Kdo jsi, Pane? (Sk 9,5)