Hlavní menu:


Projev Svatého otce na půdě OSN

19.04.2008, autor: Václav Novák, kategorie: Ze světa

Ve svém proslovu papež znovu potvrdil, že objektivní lidská práva a hodnoty pravdy, svobody a spravedlnosti nelze měnit na základě osobních nebo národních zájmů, neboť vyplývají z důstojnosti každého člověka, stvořeného k Božímu obrazu. Úkolem náboženství však není diktovat vládám a politikům své přesvědčení, ale pomáhat svým členům objevovat tuto neměnnou pravdu. Zmínil také letošní 60. výročí Všeobecné deklarace lidských práv, která podle něj vznikla jako "souběh náboženských a kulturních tradic, které vedla společná touha postavit lidskou osobu do středu institucí, zákonů a jednání společnosti." Lidská práva je třeba respektovat jako "výraz spravedlnosti, nikoli pouze proto, že jsou vynutitelná rozhodnutím zákonodárců."

Ke stažení: Text projevu, 140 kB


Biblický citát na dnešní den
K tobě, Bože, se obracejí mé oči. (Ž 141,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |