Hlavní menu:


Promluvy P. Ing. Mgr. Vladimíra Slámečky

06.01.2008, autor: Václav Novák, kategorie: Info o webu
P. Vladimír Slámečka
na našem webu

Zařazujeme novou pravidelnou rubriku - a sice promluvy k nedělím a slavnostem. Autorem těchto zamyšlení je P. Vladimír Slámečka, který byl také jednou v naší farnosti jako host.

Odborný profil P. Vladimíra

Absolvent Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze; specializace silnoproudá elektrotechnologie. Po ukončení studia v létě 1989 nastoupil jako interní aspirant na Katedru elektrických strojů, přístrojů a pohonů. Po změně společenských poměrů odešel studovat na Katolickou teologickou fakultu UK v Praze. Po jejím absolvování se v roce 1995 vrátil na elektrotechnickou fakultu, kde pracoval jako odborný asistent na Katedře teorie obvodů. Kromě výuky odborných předmětů nabídl studentům i vlastní humanitní předmět Úvod do teologie. Současně byl pověřen péčí o studenty v rámci Poradenského střediska. Od akademického roku 2000/2001 je členem Katedry ekonomiky, manažerství a humanitních věd, kde kromě zmíněného Úvodu do teologie vyučuje též předměty Etika, Etika pro výpočetní techniku, Lékařská etika a Latinský jazyk. Zároveň pracuje na doktorské práci na téma Etika v podnikání. V roce 2000 byl vysvěcen na katolického kněze. Věnuje se pastoraci vysokoškolské mládeže jak v rámci Centra informačních a poradenských služeb ČVUT, kde pracuje jako duchovní poradce, tak v rámci královehradecké diecéze, do které je jako kněz inkardinován. Je členem dominikánského řádu.

Automatické rozesílání

Pro zařazení do automatického zasílání těchto kázání/studií kontaktujte P. Vladimíra na adrese slamecka (zavináč) fel (tečka) cvut (tečka) cé zet


Biblický citát na dnešní den
Náš Bůh nám dopřál, že se naše oči rozjasnily. (Ezd 9,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |