Zeman nebo Schwarzenberg
Oba dva jsou v politice již dlouho, nejsou nejmladší, oba odsuzují poslední amnestii i princip kolektivní viny, který byl v Benešových dekretech uplatněn dle Stalinových instrukcí. Ani jeden ale nezpochybňuje vyhaslost dekretů z hlediska majetku - právní rozbory jednoznačně ukazují na nezvratitelnost poválečného řešení. Hrůza Vítězného února byla založena v prvních poválečných dnech, kdy si bývalí kolaboranti a donašeči gestapa připnuli trikolóry a začali vraždit miminka, protože žvatlala německy. A Benešův dekret tato zvěrstva omilostnil, "stateční vlastenci" po tomto trénování hravě zvládli hon proletariátu na buržoazii a církev - i to beztrestně nacvičené vraždění se hodilo.
Oba kandidáti se v mnohém liší - ve vztahu k Bohu zcela zásadně. Pojetí české státnosti mají tudíž zcela jiné - svatováclavská tradice je pro jednoho nosným prvkem našeho národního bytí, pro druhého odkazem na kolaboranta.
Každý z nich má nejen politické, ale i křesťanské podporovatele.
Pana Zemana podpořili B. Šťastný, V. Klaus, V. Filip a M. Semín.
Pana Schwarzenberga podpořili kardinál M. Vlk, biskup F. Radkovský, biskup V. Malý, Mons. T. Halík, Prof. P. Piťha a V. Čáslavská
Naši biskupové nás vyzývají, abychom moudře využili svého volebního práva:
Prohlášení Stálé rady České biskupské konference
Věřící osobnosti podpořily Schwarzenberga
Je nutno rozlišit zrno od plev a pravdu od populismu Miloš Zeman může oslavovat