Hlavní menu:


Desetiletí politické obnovy

21.05.2012, autor: M. Mareš, kategorie: Duchovní
Tato země potřebuje skutečně žité křesťanství jako sůl

K současné společensko-politické situaci lze lhostejně přihlížet a planě kritizovat. Je to ale správný postoj těch, kteří jsou každou neděli vysláni, aby šířili světlo světa? Podívejme se na situaci lokálně – jak silné je naše zastoupení v dnešním městském zastupitelstvu? Před dvaceti lety tomu bylo jinak, byl cítit jasný křesťanský tah na branku. Občanská pasivita není řešením, naopak nahrává těm, kteří do politiky vstoupili ne kvůli službě veřejnosti, ale kvůli vlastnímu obohacení.
V posledních dnech zaznělo na toto téma několik vážných úvah. Stojí za to se zamyslet, zda naše hřivny pro službu společnosti a Bohu nejsou zakopány.

Daniel Raus končí svoje sobotní zamyšlení na ČR1 takto: Přesto stále doufáme, že to půjde nějak bez nás. Že se stane zázrak díky volebnímu kroužkování nebo se zjeví jakási spásná strana pohádkového krále Miroslava. Tak jako jsme na sklonku komunismu potřebovali desetiletí duchovní obnovy, tak potřebujeme nyní desetiletí obnovy politické. A to bez naší angažovanosti nejspíš skutečně nepůjde Desetiletí duchovní obnovy

Kardinál D. Duka v neděli navázal: Poslední průzkum říká, že 90 procent občanů ČR je nespokojených či jinak naštvaných. Musím se přiznat, že k nim také patřím. Po celých 20 let svobody se vyrovnávám s tím, že moje iluze se ve většině případů nenaplnily. Není mi to jedno a mrzí mě, že tolik lidí je na tom stejně. Věřící i nevěřící, podnikatelé, zaměstnanci, nemocní a zdraví, levice i pravice. … Nebojme se změn, mějme odvahu o nich diskutovat, je-li třeba i odporovat či protestovat. Ale hlavně s chladnou hlavou, odpovědností, soucitem a porozuměním. Bůh žehnej svému lidu a této zemi. Diskutujme o změnách s chladnou hlavou

Ve středečním Jak to vidí hovořil na stejné téma Mons. T. Halík, který konstatoval, že zlo má sebezáhubný mechanismus Jak to vidí

Diskuse na toto téma probíhá rovněž na portálu Christnet:
Dnešní společnost potřebuje jasnější svědectví křesťanských církví o životě s Bohem.
Soumrak lidové církve

Hlas Pravdy a církve by měl být více slyšet. Nezáleží ale jenom na hierarchii, ale na každém z nás, kteří tvoříme praktikující církev. Každý den je každý z nás vystaven zkouškám, naše východiska buď církev zvěrohodňují nebo, nejsme-li ani studení, ani horcí, činí naše křesťanství planým.
Poznáte pravdu a pravda vás osvobodí


Biblický citát na dnešní den
Ovocem Božího Ducha je láska, radost. (Ga 5,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |