Hlavní menu:


Morálně čistý život

19.01.2014, autor: M. Mareš, kategorie: Duchovní
Jan Palach a jeho výzva k dnešku

Ve včerejším Křesťanském týdeníku zazněly dvě živé připomínky činu, který varoval národ před normalizací, která začala válcovat všechny opravdové hodnoty života. V posledním roce mimořádně zesílily snahy natírat normalizační devastaci na růžovo. O to více hovoří Palachova výzva ke všem, kteří poctivě hledají a ve společenském mainstreamu nenacházejí pravý smysl života.

Dominik Duka o Janu Palachovi: Sebevražda, nebo sebeobětování?

Jakub Trojan byl v roce 1969 farářem ČCE v Libiši, Jana Palacha pochovával. V pražských ulicích bylo při pohřbu více lidí, než při pohřbu T. G. Masaryka. Jeho svědectví si můžete poslechnout od 16. minuty včerejšího Křesťanského týdeníku:

Jakub Trojan o Janu Palachovi

Podrobnější informace o Janu Palachovi naleznete na Jan Palach


Biblický citát na dnešní den
Vůbec nepřísahejte! (Mt 5,34)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |