Hlavní menu:


Připomínka křtu Polska

23.07.2016, autor: M. Mareš, foto A. Marešová, kategorie: Pouť
Připomínka křtu Polska
Další etapa pouti našich mladých do Krakova

Včera naši mladí navštívili lednické pole. Sestra zakladatele našeho města, Doubravka , se roku 965 provdala za Měška. Polský lid na Doubravku/Dobravu právem vzpomíná jako na osobu, která se zasloužila o křest Polska v r. 966. Letos jsme si připomínali 1050 let od křtu Měška. Doubravka iniciovala jednak stavbu mariánského kostela v Poznani, kde bylo v r. 968 založeno první polské biskupství, jednak rozšíření kaple na kostel v Hnězdně , kde bylo v r. 1000 ustanoveno arcibiskupství.
V dubnu měl na tomto místě promluvu kardinál D. Duka.


Biblický citát na dnešní den
Vůbec nepřísahejte! (Mt 5,34)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |