Hlavní menu:


Vzchopte se, já jsem to, nebojte se!

05.05.2013, autor: M. Mareš, kategorie: Stalo se
Mk 6,50 - ke stému výročí narození P. Zvěřiny

Poslední KT nám připomíná sté výročí narození P. Josefa Zvěřiny. Co považoval za důležité?
"Růst, to znamená, aby nezůstal někdo trčet a aby šel dál, jak může, s pomocí jiného nebo sám, to už je jedno, ale růst, není možnost zůstat stát, to by se dostavila skleróza, zvyklost, a to je mor na duchovní život.
Je třeba si udržet velkou svobodu, ve které člověk jde, kam ho Pán volá, a neklade mu překážky, svobodu, která otevírá oči , uši i srdce, svobodu, ke které nás osvobodil Kristus a která je jeho vekým darem."
Život ve znamení agapé

Dobrovolnictví jako cesta ven z krize - to je téma biskupa V. Malého na Christnetu:
"Především se dobrovolnictví osvědčuje jako vyvažování účelnosti, která pohlcuje tolik naší každodennosti. Připomíná známý fakt, že ne vše se dá koupit a zaplatit. Právě to osobně nejcennější v našich životech se přece neděje podle výkonnostních a cenových tabulek – naše vztahy s blízkými, čas věnovaný druhým, vlastní potřeba získat si pozornost druhých."
Dobré vůle není nikdy nadbytek

Kardinál D. Duka ve své glose uvádí, že cestovní ruch přináší do státního rozpočtu stejnou částku jako automobilový průmysl u nás.
Církve jsou zdrojem humanitární pomoci na celém světě

Petr Příhoda komentoval sbližování sociálních demokratů s komunisty
Zda a jak se „vybarví“ KSČM


Biblický citát na dnešní den
Lepší je hledat útočiště v Bohu než důvěřovat v mocné.             (Ž 118,9)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |